O metodzie
Warsztaty WenDo
Warsztaty są prowadzone metodami aktywnymi, w czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy dramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki. Zajęcia prowadzone są w małych grupach.
Warsztaty są planowane jako całość, dlatego nie jest możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.
Czy WenDo jest dla mnie?
Na warsztatach WenDo nie potrzeba siły ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić, bez względu na swój wiek czy poziom sprawności. Wystarczy otwartość i chęć odkrywania własnego potencjału do obrony własnych granic, zarówno fizycznych, jak i psychicznych.
Wierzę, że mimo, że ta metoda została stworzona w mniej wrażliwym na różnorodność płciową czasie, może być wsparciem także dla osób transpłciowych i niebinarnych. Jeśli chcesz uczestniczyć w warsztatach i zastanawiasz się, czy będziesz się czuć bezpiecznie, napisz do mnie.
W czym mnie wzmocni?
WenDo może Cię wzmocnić w zakresie skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji; podejmowania decyzji; rozpoznawania i reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne; samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku lub napaści.
Może także wzmocnić Twoje poczucie pewności siebie, bezpieczeństwa, poczucie sprawczości, samodecyzyjności, i umiejętność odzyskiwania kontroli nad sytuacją.
Jeśli WenDo Cię zainteresowało, sprawdź aktualny nabór na warsztaty na Facebook’u.
Oferuję warsztaty WenDo dla różnych organizacji:
WenDo to metoda mająca na celu profilaktykę antyprzemocową i wzmocnienie osobistych potencjałów uczestniczek warsztatów. Warsztaty WenDo mogą stanowić świetne uzupełnienie programów rozwojowych i kompetencyjnych realizowanych w ramach projektów społecznych lub kulturalnych. Mogą być włączane w programy organizacji pozarządowych, instytucji kultury lub placówek działających w obszarze pomocy społecznej. Warsztaty WenDo mogą być także elementem oferty szkoleniowej dla kadry osób zatrudnionych w Twojej organizacji lub instytucji. Wiedza i umiejętności uzyskane w trakcie warsztatów WenDo pozwalają na rozwój osobisty, który w znaczący sposób może wpłynąć nie tylko na życie prywatne, ale także zawodowe.
Przeprowadzenie warsztatów w organizacji wspiera integrację zespołu, rozwój osobisty, wzrost skuteczności i samodzielności pracowniczek. Ponieważ WenDo to przede wszystkim profilaktyka antyprzemocowa, pozwala także na wzmocnienie umiejętności rozwiązywania konfliktów i wyznaczania granic. Jednocześnie wyposaża w wiedzę, jak radzić sobie w stresującej sytuacji, by móc szybko podjąć decyzję, a tym samym uporać się z wyzwaniem.
Zwiększenie poczucia pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa w znaczący sposób przekłada się na redukcję stresu i poziom zadowolenia w miejscu pracy.
Jeśli chcesz zorganizować warsztaty w swojej szkole, instytucji lub organizacji, napisz lub zadzwoń do mnie w sprawie oferty i szczegółów współpracy.